Σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός στο σχολείο μας θα γίνει

τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2016 στις 09:30.

Την ίδια μέρα στις 10:00 θα γίνει ο αγιασμός

στο 14ο Νηπιαγωγείο Αχαρνών.

Μετά την τελετή του αγιασμού όλα τα παιδιά θα αποχωρήσουν.

Την Τρίτη 13 Σεπτεμβρίου θα χωριστούν στις τάξεις και θα πάρουν βιβλία.

Καλή σχολική χρονιά!

Φέτος αποφασίσαμε να αποχαιρετήσουμε τους μαθητές της ΣΤ τάξης «Παρέα με τους θρύλους της μουσικής».

Έτσι λοιπόν ο δάσκαλος της Μουσικής κ. Σιτώτης Γιώργος μαζί με τη δασκάλα του ΣΤ1 κα. Έφη Καλογερά, τη δασκάλα του ΣΤ2 κα. Τίνα Μέλλου και τους μαθητές και τις μαθήτριες της ΣΤ τάξης μας γοήτευσαν με την αποχαιρετιστήρια γιορτή που ετοίμασαν για εμάς.

Καλή σταδιοδρομία, καλή συνέχεια και καλές εμπνεύσεις στους μαθητές μας!!!

Ο διευθυντής του σχολείου μας κ. Παύλος Κοσμετάτος, μαζί με τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας, ολοκλήρωσαν το πανό που? χάθηκε στον ουρανό με τη βοήθεια? πενήντα μπαλονιών!

Η καθιερωμένη αποχαιρετιστήρια γιορτή για τη φετινή σχολική χρονιά οργανώθηκε από το σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας με ιδιαίτερη επιτυχία.

Τα παιδιά της E' τάξης, με τη βοήθεια του γυμναστή κ. Μιχάλη Μέττου, στα πλαίσια των φιλικών αγώνων των Δημοτικών σχολείων του Δήμου Αχαρνών, έπαιξαν στο γήπεδο του Αχιλλέα,( Κάτω Αχαρναί) στον Κόκκινο Μύλο, με το 4ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών.

Ο αγώνας έληξε με το νικηφόρο σκορ που έφερε η ομάδα του σχολείου μας 2-6!